KARTKÓWKI DLA KLAS 1-3

Materiały edukacyjne z zakresu języka polskiego i matematyki

Szukasz ćwiczeń, które będą odpowiednie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym?

Wydawnictwo Literat to w dużej mierze książki dla nauczycieli i rodziców, które są bardzo pomocne w kształceniu najmłodszych. Dzisiaj przedstawiamy kolejne materiały edukacyjne z naszej oferty. Kartkówki: EDUKACJA POLONISTYCZNA oraz EDUKACJA MATEMATYCZNA są przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Książeczek jest sześć - trzy do języka polskiego i trzy do matematyki. Każda kolejna część jest coraz trudniejsza. Materiał został dobrany i ułożony w taki sposób, aby nawet te najprostsze zadania były angażujące i rozwijające. Co więcej, treść jest zgodna z obecną podstawą programową.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Kartkówki dla klasy pierwszej to oczywiście najłatwiejsza część zbioru - zadania są proste i przyjemne, by dzieci nie czuły się znużone i zniechęcone nauką, która przecież nie musi być nudna! Na wstępie zachęcamy do stworzenia strony tytułowej poprzez wpisanie swojego imienia, poprawienia po śladzie kontury pieska i pokolorowanie go, co sprawi, że każdy egzemplarz będzie inny i spersonalizowany przez swojego właściciela, dzięki czemu może będzie chętniej i częściej do niego zaglądał.


Następnie przechodzimy do równie sympatycznych, ale nieco trudniejszych zadań. Ta część nazywa się Liczę sylaby i głoski. Ćwiczenia polegają między innymi na zakreśleniu tylu kwadracików, ile głosek jest w danym wyrazie, czy na przykład na wybraniu i pokolorowaniu jakiegoś obrazka, który spełnia warunki przedstawione w poleceniu. Każda kolejna strona Kartkówek prowadzi do lepszego rozwoju dziecka, mając na uwadze to, że na tym etapie edukacji wiedza powinna być przyswajana w ciekawy i kreatywny sposób. W części drugiej i trzeciej jest już nieco więcej treści, a mniej ilustracji, jednak te cały czas występują - często są uzupełnieniem lub częścią wykonywanych ćwiczeń. Najmłodsi poznają części mowy, tworzą krzyżówki, uczą się podstawowych zasad ortografii, czy budują zdania z konkretnymi spójnikami.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Podobnie jak w przypadku edukacji polonistycznej, część pierwsza jest bardzo obrazowa i przyjazna po to, by zachęcić dzieci do nauki. Ćwiczenia zawarte w zeszytach poświęconych matematyce są przeróżne: od poznawania figur poprzez tworzenie zbiorów aż po zadania tekstowe, które pojawiają się w odpowiednim czasie, gdy uczniowie są już na to gotowi. Stopień trudności oczywiście wzrasta - w drugiej części zadania z treścią są już bardziej rozbudowane, wymagają również tworzenia pełnych odpowiedzi. W tym stadium uczniowie dowiedzą się między innymi jak odczytywać temperaturę oraz jak prawidłowo posługiwać się kalendarzem i zegarem. Część trzecia z kolei to przede wszystkim angażujące zadania tekstowe, ale też utrwalanie umiejętności poznanych na wcześniejszych etapach.

Jedną z podstawowych zalet przygotowanych przez nas zeszytów ćwiczeń jest cena, ponieważ każda część kosztuje tylko 2 zł. Mamy nadzieję, że dzięki temu każdy będzie mógł nabyć te materiały. Kartkówki przygotowane są w taki sposób, by mogły służyć nauczycielom jako gotowe sprawdziany dla swoich wychowanków. Mogą być też po prostu kartami pracy, które wykonywane są na lekcjach lub w domu pod opieką rodziców. Liczymy na to, że spełnią one swoją rolę i okażą się naprawdę przydatne w kształceniu dzieci ze szkół podstawowych.

Odsyłamy Was na naszą stronę ksiegarnia-najtaniej.pl, gdzie możecie zakupić wszystkie egzemplarze.

KARTKÓWKI Edukacja polonistyczna:

KARTKÓWKI Edukacja matematyczna:

KARTKÓWKI w zestawach:

Jak podoba Wam się ten wpis? Dajcie znać, czy dowiedzieliście się tego, co najważniejsze, czy na coś jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy tworzeniu następnych postów. Nasz adres mailowy sukces-w-nauce@wp.pl czeka na Wasze sugestie. Do następnego przeczytania!