NAUKA CZYTANIA I PISANIA

Nasz elementarz pomoże Ci zachęcić malucha do nauki!

Chcesz zmotywować dziecko do nauki czytania? Szukasz elementarza, który pomoże Ci osiągnąć sukces?

Dziś przychodzimy do Was z czymś, co według nas jest niezbędnikiem do odszyfrowywania pierwszych słów. Szczególnie w dzisiejszych czasach dzieci niechętnie sięgają po książki edukacyjne. Często znudzone czarno-białym drukiem stawiają na wirtualny świat. Nasz elementarz NAUKA CZYTANIA to nie tylko litery, które niekoniecznie porywają najmłodszych. Jest w nim mnóstwo kolorowych ilustracji, ukazujących zwierzęta, przyrodę, krajobrazy... Zabiorą one niejedno dziecko we wspaniałą podróż pełną przygód, jednocześnie oddziałowując na wyobraźnię. Obrazki zawierają również krótkie słowa, hasła, nazwy wskazujące na to, co przedstawiają - po to, aby mali czytelnicy mogli poznawać świat! Książka zachęca do tego, aby z przyjemnością badać nowe litery, sylaby i w końcu wyrazy.

Czym jest metoda sylabowa?

Nauka czytania w naszej książce oparta jest na metodzie sylabowej, która wydaje się być bardzo skuteczna, gdyż używana jest od kilku dobrych lat. Została wymyślona przez polską prof. Jagodę Cieszyńską i wykorzystywana jest szczególnie w pracy z dziećmi, które jeszcze nie umieją czytać lub z tymi, którym czytanie przysparza niemały problem. Kluczem do sukcesu tego sposobu jest to, że dzieci uczą się płynnego czytania za pomocą sylab, a nie pojedynczych spółgłosek, ponieważ te nigdy nie występują w języku osobno. W elementarzu NAUKA CZYTANIA tekst został już podzielony na części, które są zaznaczone poszczególnymi kolorami, co ma ułatwić początkowy etap edukacji w tym zakresie.

Powtarzanie, rozumienie, nazywanie... To trzy reguły, towarzyszące metodzie sylabowej. Na każdym etapie należy dopilnować, aby  dziecko przysposabiało czytanie w taki sposób. Wierzymy w to, że podział na sylaby, liczne ilustracje oraz dobrze dobrane teksty przez autorkę Beatę Guzowską, przyczynią się do efektywnej nauki.

Książki dla nauczycieli i rodziców

Elementarz może służyć zarówno jako pomoc naukowa nauczycielom w ich codziennej pracy ze swoimi uczniami lub jako wsparcie dla rodzicow, którzy samodzielnie uczą swoje dziecko czytać. Nasz sklep internetowy z książkami oferuje wiele innych książeczek edukacyjnych, jak na przykład NAUKA PISANIA (część 1, 2, 3) przeznaczonych do użytkowania razem z podręcznikiem NAUKA CZYTANIA. Zeszyty ćwiczeń podzielone są na części, gdyż każda kolejna jest coraz trudniejsza. Zadbaliśmy o to, aby również karty pracy były atrakcyjne dla naszych najmłodszych czytelników - przyozdobione są w przeróżne kolorowanki, krzyżówki, a także naklejki!

Zapraszamy na naszą stronę ksiegarnia-najtaniej.pl, znajdziecie tam najtańsze książki przez Internet. Dla siebie i swoich nabliższych.

Załączamy linki do:

Wszystkie wyżej wymienione karty pracy dostępne są na naszej stronie za 2,5 zł!

Jeśli macie do nas pytania odnośnie do prezentowanych produktów albo chcielibyście dowiedzieć się więcej o metodzie sylabowej - piszcie. Jesteśmy dostępni na naszym Facebooku, Instagramie, do których odnośnik znajduje się poniżej, a także pod adresem sukces-w-nauce@wp.pl. Czekamy na Wasze opinie!